Vianoce v októbri

Autor: Mária Bakošová | 7.11.2007 o 18:12 | Karma článku: 6,72 | Prečítané:  1695x

Dnes som si vyšla s mamou do Teska. A čo nevidím? Čokoládových Mikulášov, anjelikov, čertov, ovečky v krásnych farebných stanióloch, či kravy Milky so santaklausovskými čapicami. Salónky, kolekcie, Arabesky...

... a keď to všetko vidím, rozleje sa mi na ústach blažený úsmev, zavriem oči a predstavím si chuť všetkých týchto dobrôt... ako ich zvešiavam z rozžiareného stomčeka s ligotavými ozdobami, s ihličím popadaným na koberci a neopakovateľnou vôňou, rozbaľujem figúrku zo staniólu a...

HEJ!

Veď ešte nie sú Vianoce!!! Otvorím oči, z náhleho prebatia sa zo snenia a z nespočetného množstva jagavých ozdôb v obchodnom dome ma štípu oči a rozum mi vraví: "Neber si šťasie, vianočnú náladu, vôňu stromčeka a ani hlad na Štedrý deň! Ešte ťa len čaká a keď sa budeš na tieto krásy pozerať ešte dva mesiace, nebudú ti najkrajšie sviatky žiadnou vzácnosťou."

A tak už od októbra nechodím do veľkých obchodných domov.

Samozrejme, podnikatelia a marketingoví úradníci určite takýto zámer nemali. Vyvarujem sa obchodným centrám od októbra takmer každý rok, pretože si nenechám Vianoce vziať marketingovými ťahmi, deťmi kričiacimi na úbohých rodičov prosby o zasneženú kravu Milku na snowboarde, o čokoládové eurá v zlatých obaloch a v sieťkovom mešci alebo ukazujúcimi na regály prehýbajúce sa pod ťažobou čokoládových Mikulášov, anjelikov a čertov.

Nepozerám sa ani na ponuku pozadí a hier do mobilných telefónov, pretože sexy kočky v santaklausovských čapiciach a v červeno-bielych korzetoch mi lezú hore krkom.

Takisto nepozerám reklamy na mobilné siete a Coca-Colu, pretože ten vypasený dedo v červenom "ohoze" aj tak nepatrí k mojej kultúre, takže mi nepripomína nič príjemné.

Teším sa na Vianoce, pretože budem s mamou piecť koláčiky, zákusky, medovníky, obdarujem najbližších, či už úsmevom alebo inou pozornosťou a budem prijímať slasť Vianočnej pohody všetkými dúškami.

Ale nie v októbri, ani v novembri!!!

 

Ví viš ju e mery krisms...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Trump zrušil summit s Kimom, hovorí o nepriateľstve

Stretnutie sa malo konať na budúci mesiac v Singapure.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.


Už ste čítali?